Hakkımızda

Hakkımızda

AL-İPEK Tekstil, 1966 yılında kurucu ortağımız Kadir Şankaya tarafından Bursa’da kurulmuştur. Şirketimiz, 1966 yılından günümüze yarım asırı aşkın tecrübesiyle yenilenerek tekstil sektörünün çeşitli kollarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Geri dönüşüm sektörünün de öncü firmalarından olan AL-İPEK Tekstil, polyester, elyaf, polyester bazlı polimerler konusunda ülkenin köklü üreticilerindendir.

Çevre izin ve lisansları ile bağlantılı olarak, yurt içi ve yurt dışından temin edilen PET şişeler, tekstil atıkları ve türevlerinin geri kazanımını sağlayan “Doğa Dostu” bir kuruluştur. Şirketimiz, yıllık ortalama 15.000 ton PET bazlı atığın geri kazanılması ve tekstil sektörünün çeşitli kollarında kullanılmasını sağlamaktadır.

Uşak ilinde 15.000 m2 kapalı alanda rejenere polyester kesikli elyaf üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketimiz, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, çevre yönetim sistemimize ve kalite standartlarına uygun şartlarda 1,5 denyeden 20 denyeye kadar çeşitli renk ve kalitelerde üretim yapabilmektedir. Aylık 1500 ton kapasite ile çalışan yüksek teknolojiye sahip entegre tesisimizde üretimi yapılan ürünlerimiz, yurt içi ve yurt dışı piyasasında tekstil sektörünün ihtiyaçlarını karşılamakta olup ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.